google-site-verification=JzeiPoAiuNQXJPCmlDV7cDXBM571JmQYu5nkhw5nxMY

پیدا کردن عیوب تلویزیون

پیدا کردن عیوب تلویزیون

پیدا کردن عیوب تلویزیون-بررسي  مشكلات و عبوب  تلويزيون هاي ال سي دي  lcdو ال اي دي led به صورت پرسش و پاسخ می توانید در گروه  ایتا  عضو شوید شاید دوستان خاضر بتوانند به شما کمک کنند

 

 

 

 

 

سوال

 

.بنده تلویزیون planoسامسونگ دارم از دیروز صدای سوت میده لطفا راهنمایی کنین مرسی.جواب
به احتمال زیاد یکی از سیمپیچهای مدار ow در تلویزیون شما دچار مشکل شده . اگر به امر تعمیرات وارد هستید . دستگاه را باز کنید . در نزدیکی ترانس hv چند بوبین وجود دارد . روی یکی از آنها یک تکه ذغال فریت به شکل یک فریت گرد قرار دارد . در واقع چسبیده است . اما اگر آنرا بگیرید و بکشید . به راحتی جدا خواهد شد . این صدای سوت از همین بوبین می باشد . فقط کافی است این ذغال را با کمی چسب قطره ای دوبار در جای خود بچسبانید . صدای سوت قطع خواهد شد . فقط نمی توانید این ذغال را حذف کنید . باید حتما در جای خودش باشد . اگر به تعمییرات وارد نیستید . به یک تعمیرکار مراجعه کنید .متشکرم . موفق باشید .

سوال

من یک تلوزیون ال ای دی سامسونگ سری 6 با یه سینمای خانگی سامسونگ دارم.تا دیروز تو پخش صدا هیچ مشکلی نبود ولی دیروز بعد از اینکه برای تمیزی و خونه تکونی تمام سیمها و کابلاشو جدا کردم و دوباره وصل کردم توی پخش از طریق رسیور تمام باندا درست و صحیح صدا دارند ولی وقتی یه دیویدی با کیفیت دالبی تو دستگاه پخش سینمای خانگی میذارم یکی از باندای جلویی صدا نداره.اینم باید بگم که از طریق سیستم تست خود سینمای خانگی امتحان کردم و تمام کابلا و باندارو درست و صحیح وصل کردم! ممنون میشم کمکم کنید!

جواب
وقتی با تست تمام بلندگوها صدا دارد . پس دستگاه نمی تواند ایرادی داشته باشد . حتما یا سی دی که در داخل دستگاه قرار داده اید مشکل صدا دارد . و یا یکی از تنظیمات سینما تغییر کرده . چون بعضی از تنظیمات وقتی دستگاه را از برق می کشید . به حالت اولیه خود برمی گردد . و یا وقتی دوبار به برق وصل کردین بدون اینکه متوجه شده باشید یکی از تنظیمات صدا را تغییر داده اید . کمی با دقت قسمت منوی صدا را برسی کنید . احتمالا مشکل شما در آنجا می باشد .

 

سوال


من رسیور k9k9 دارم نرم افزار جدید که نصب کردم کنترل از کار افتاد چکار باید بکنمجواببرنامه ای که با آن فلش کردین حتما مشکل داشته . در نتیجه باید فلش آن را کاملا پاک کنید . که اصطلاحا به آن می گویند فلش کردن . سپس برنامه جدید را لود کنید . برای این کار نیاز به ابزار خواص و یک متخصص در این زمینه دارید .

 

سوال


دلیل کم شدن خود به خود صدای lcd sumsong چیست. اولا باید دید که صدا در چه حالتی کم شده . در حالت تلویزیون و یا ورودی ها . و یا در تمام حالتها صدا کم شده . در هر صورت کم شدن صدا را اگر بخواهیم بطور کلی جواب بدم . می توانم عرض کنم یا از تغییر در تنظیمات منوی صدا باشد . و یا خرابی در آمپلی فایر باشد .

 

سوال

 

کانالهای تلویزیون، تصاویر را نشان می دهند ولی صدای شبکه های رادیویی به جای صدای اصلی پخش می شود. به عنوان مثال، تصویر شبکه 2 است اما صدای رادیو جوان روی آن قرار دارد.جواب

. اولا اینکه تلویزیون  از چه نوعی می باشد . crt و یا lcd . دوم اینکه از چه وسیله ای برای دریافت برنامه استفاده می شود . ماهواره و یا گیرنده دیجیتال و یا آنالوگ . اگر از ماهواره استفاده می شود . در تنظیمات دچار اشکال شده است . به این شکل که صدای تصویر  تغییر پیدا کرده است . بسته به نوع رسیور یک دکمه روی کنترل وجود دارد که صدای تصویر را می توانید تغییر دهد . هر تصویر در گیرنده های رسیور می تواند چند صدا داشته باشد .

صدای اصلی و صدا های دوم و سوم و … که یکی از صدا ها می تواند صدای یک رادیو باشد . با زدن این دکمه و انتخاب صدای اصلی مشکل حل میشود . اگر از گیرنده دیجیتال استفاده می شود. باز بسته به نوع آن ممکن است مثل رسیور آن هم برای تصویر چند صدا داشته باشد . و در آخر اگر تلویزیون از نوع crt می باشد . حتما قسمت آشکار سازی صدای ان دچار مشکل شده . که باید به یک تعمیرکار وارد نشان دهید .

 

 

سوال
سوال در مورد تلویزیون سامسونگ معمولی 14 اینچ هست و اون اینکه دکمه های جلوی پنل تلویزیون هنگ کرده مثلا هنگامی که می خواهی صدا رو زیاد کنی به جاش منو باز میشه و در قسمت منو زمانی که گزینه کانال یاب را فعال میکنی عبارت موجود نیست را نمایش میدهد   

 

جواب

اولا هنگ کردن دکمه به دلیل کم استفاده کردن آنها می باشد . چون بیشتر از کنترل استفاده می کنید . بعد از مدتی پولک های داخل میکروسوئیچها اکسیده شده . و دارای مقاومت میشود . در نتیجه با توجه به نوع عمل کرد این میکروسوئیچها که ولتاژی می باشد . با اکسیده شدن آن یک ولتاژ نادرست به سیستم می دهد . و یک عمل نادرست را انجام می دهد . باید این میکروسوئیچها تعویض شود . البته اگر باز مدتی از آنها استفاده نشود . همین مشکل تکرار میشود . در مورد مشکل بعدی که پیام می دهد موجود نیست . باید دستگاه شما یک بار ریست شود . تا قسمت کانال یابی آن دوباره فعال شود .

 

سوالخواستم منوهای تلوزیون یك ال ای دی سه بعدی سامسونگ را فارسی كنم . اما الان بعضی از دكمه ها غیر فعال شده . مثلا تلوزیون با پاور ریموت روشن میشه اما خاموش نمیشه و باید با خود تلوزیون خاموش بشه .

جواب

باید وارد ستاپ دستگاه شده و زبان osd و ttx آنرا روی فارسی قرار دهید .

سوال

مدتی است میخواهم یک تلویزیون جدید بخرم .اولا میخواهم راهنمایی کنید که آیا تلویزیون میشه بصورت بلوتوث به لب تاپ وصل شه یعنی من یک لب تاپ مینی دارم که با اینترنت تو خونه کار میکنم حال آنکه چون مینی است میخوام بدونم آیا امکان اتصال بی سیم این دو دستگاه در تلویزیونهای جدید وجود دارد ؟؟؟شما چه دستگاهی پیشنهاد میفرمایید .به نظرتون سونی ای ایکس 520 سونی ساخت مالزی چطوره ؟؟

 

جوابمتاسفانه در این گونه موارد من اطلاعاتی ندارم . به نمایندگی های فروش تلویزیون ها مراجعه کنید و یا به سایت این شرکت ها سری بزنید . حتما می توانید جواب اینگونه سوالات را پیدا کنید .

 

سوال

 

 تلویزیون سامسونك plano مدتی است كه تصویرش زوم شده و قسمتی از نمایش داده نمیشودجواب
. اگر از جهت عمودی فقط بزرگ شده باید در قسمت ورتیکال دنبال عیب بگردید. اگر از جهت افقی بزرگ شده باید قسمت افقی را برای عیب جستجو کنید . و اگر از هر  چهار طرف بزرگ شده باید قسمت hv دچار اشکال شده است. البته دو قسمت اول شاید فقط با تنظیم کردن ورتیکال و هریزانتل در ستاپ درست شود . و اگر شاسی شما از قسمت افقی بزرگ شده و دارای قسمت ow باشد . در این قسمت یک خازن 1mf/160 وجود دارد که باید تعویض شود .

 

سوالتلویزیون ۴۲ اینچ پلاسما پاناسونیک بعد از راه اندازی وقتی که از av به hdmi میرویم صدای سوت ممتدی شنیده میشود که مجبور هستم دوباره به حالت av برگردیم اما بعد از ده دقیقه که به حالت hdmi میرویم مشکل حل شده است


جواب

 

 چون ورودی hdmi یک ورودی دیجیتال می باشد . گاهی اینگونه مشکلات پیش می آید . پیشنهاد می کنم چند آزمایش انجام دهید . اول اینکه کابل hdmi را با یک کابل خوب و مطمئن تعویض کنید . دوم اینکه از یک ورودی hdmi دیگر استفاده کنید . و اگر مشکل حل نشد . باید برد مین تلویزیون  ایراد داشته باشد . در آخر دستگاه را بدون کابل hdmi آزمایش کنید . اگر این صدا را نداد . ممکن است دستگاهی که با hdmi به تلویزیون وصل شده مشکل داشته باشد . برای همین دستگاه دیگری را با کابل hdmi به تلویزیون وصل کنید و دوباره تست کنید .

 

سوال

 یه lcd panasonic th-p5xx20-m که خب 50 اینچه سری x هم هست   بعضی وقتا یهو صدای پخ پخ میکنه (همون صدایی برفکی) البته بگم تصویر هیچ فرقی نمیکنه و جالب اینجاست که هم تو حالت ویدیو اینجوری میشه هم تو tv و جالب تر از اونکه یه روز ممکنه چندین بار اینجوری شه و گاهی هم اصلا اینجوری نمیشه و باز جالب تر از اون اینه که اصلا به مدت روشن بودنش کاری نداره و جالب تر اینه که اصلا به دمای تلوزیون هم کاری نداره ,2x جالبتر اینکه اصلا به زمستون و تابستون هم کاری نداره (تاکید بر تاثیر نداشتن دمای محیط). یه روز ممکنه همون اول که روشنش میکنیم اینجوری شه ، یه موقع هم ممکنه یکی دو هفته ای اینجوری شه. بگم با خاموش روشن کردن 90 درصد مواقع حله. البته بگم ممکنه این اتفاق چندین بار پشت سر هم بیفته.

جواب
چون در هر دو حالت av و tv این صدا را می دهد . پس آمپلی فایر باید ایراد داشته باشد . اما اینکه زمان و حالت مشخصی برای ایجاد عیب ندارد . بطوری تجربی عرض می کنم . احتمالا دستگاه شما هیچ ایرادی ندارد . بلکه یک پارازیت از جایی داخل دستگاه شما شده . و قسمت آمپلی فایر را تحت تاثیر قرار می دهد . در هر صورت اول باید برد مین که آمپلی در آنجا قرار دارد تعویض کنید . اگر عیب رفع شده . همان برد ایراد داشته . اگر رفع نشد . باید دنبال آن پارازیت بگردین . که از کجا ایجاد میشود .

چون دستگاه سالم می باشد .سوالیک “40 led سامسونگ مدل 5500 از نوع بانه ای دارم که همانطور که میدانید گیرنده دیجیتال آن سرچ میکند ولی هیچ کانالی را نمیگیرد. میخواستم ببینم آیا اصلا راهی برای فعال کردن گیرنده دیجیتال آن وجود دارد چون من شنیدم با دادن کد در حالت کشور استرالیا میتوان گیرنده دیجیتال را فعال کرد ( که ظاهرا کد رو فقط سام سرویس داره ) ممنون میشم اگه راهنمائیم کنیدجواببله همانطور که فرمودین باید وارد ستاب دستگاه شده و استاندارد گیرنده آن را برای فرکانس های ایران فعال کرد . اینکار با کنترل سرویس انجام میشود . که این کنترل فقط در اختیار نمایندگی های سامسونگ می باشد .باید به یکی از نمایندگی ها مراجعه کنید . تا مشکل شما را حل کند . البته چون بدون گارانتی می باشد . شاید قبول نکنند .

 

سوال
تلویزیون ال سی دی سونی داریم یه ضربه خورده روی صفحه و 2 تا خط مشگی ایجاد شده در صفحه تلویزیون چی کار کنیم که این خط ها از بین برود و صفحه یکدست شود 

 

جوابپنل دستگاه شما بر اثر ضربه ایراد پیدا کرده . و جز تعویض پنل راه حل دیگری ندارد . و آن هم بسیار پر هزینه می باشد . و ممکن است در آینده تعداد این خطوط بیشتر هم بشود .

 

پیدا کردن عیوب تلویزیون

 

سوال


تلویزیون ال جی 5700 سه بعدی گرفتم ولی متاسفانه بعد از یک ربع یا بیست دقیقه نگاه کردن تلویزیون شروع به پرپر کردن می کنه و از پشتش یه صدایی ( دزززززززززززززززز) در میاد و در آخر تصویر سیاه میشه و فقط صدا هست که من تلویزیون رو خاموش میکنم می خوام بدونم این تلویزیون دارای فن هم هست اگه هست ممکنه فنش خراب شده باشه؟؟ 

 

جوابلامپ های بک لایت خاموش میشود . این صدا هم می تواند از قطع و وصل شدن چیزی در دستگاه باشد . در هر صورت اگر گارانتی شما گلدیران باشد . مشکلی ندارید .

سوال

g20 46 jvc خریدیم.روز اول متوجه شدیم وقتی کانال رو عوض میکنیم و صفحه نمایش سیاه هست و یا کلا تصویر خیلی تیره هست یه لکه ابرمانند خیلی کم رنگ گوشه تصویر دیده میشه.البته توی تصاویر عادی اصلا قابل تشخیص نیست حتی وقتی روشن میشه و تصویر یکدست آبیه اصلا دیده نمیشه.

نمایندگی jvc گفت داریم زیادی سخت میگیریم.علتش چیه؟باید جدیش گرفت؟ بعد از اون یه فلش 2 گیگ وصل کردیم که بار اول اتفاقی نیفتاد اما بار دوم تا وارد فایلا میشدیم تلویزیون خاموش میشد(حتی لامپش) بعد از فرمت کردن فلش مشکل حل شد؟علت این چیه؟باید بررسی بشه؟ اما جدیدا وقتی روشنش میکنیم گاهی اوقات تصویر نداره اما صدا داره(البته تلویزیون روشن شده ولی فقط یه صفحه سیاهه).با خاموش روشن کردن حل نمیشه مگه اینکه کلا خاموشش کنیم.(که اینم بعضی وقتا جواب میده)اما وقتی روشن شد هیچ مشکلی نداره.اینم بگم که از یه گیرنده دیجیتال provision استفاده میکنیم که قبلا چندین ماه برای تلویزیون crt استفاده کردیم و هیچ مشکلی هم نداشت.

 


جواب

در مورد ایراد اول . بله ناراحت نباشید . این مورد در خیلی از lcd ها وجود دارد . اگر نور زمینه را در منو دستگاه کم کنید . آن هم ممکن است از بین برود . در مورد فلش هم بله گاهی پیش می آید که این اتفاقات بی افتد . و با فرمت کردن آن مشکل حل میشود . گاهی هم شاید لازم باشد فلش را تعویض کنید . مخصوصا نوع و کیفیت فلش در این مورد بسیار اثر گذار می باشد . اما در مورد آخر . تلویزیون را با آنتن خود تنظیم کنید . اگر در حالت تلویزیون با آنتن خودش هم همین طور بود . یعنی گاهی تصویر نیامد . دستگاه مشکل دارد . حتما به نمایندگی مراجعه کنید . اما اگر در این حالت درست کار کرد . مشکل از گیرنده دیجیتال می باشد . و آن هم فکر می کنم اگر یک بار دیگر سرچ کنید . شاید با اینکار این مشکل هم حل شود .

 

 

سوال

 


دیروز از طریق منو مخفی nfo link country رو تغییر دادم به استرالیا (که احتمالا ربط نداره به این کار) از اون موقه که منویه مخفیو دستکاری کردم وقتی میری فیلم سه بعدی ببینی تصویر وقتی که رویه هم میوفته که سه بعدی بشه تصویر به صورت کامل هست اما نصف نشون میده . ینعی فیلمو کامل نشون میده اما تمام صفحه نیست نصفه هستش نصفه پایین نشون میده فیلمو و نصفه بالایی سیاه هست .اندازه تصویرم تغییر دادم اما درست نشود . در حالت معمولی تلویزیون میزونه همه چیش.

 


جواب

 

این اشکال ربطی به منطقه ندارد . حتما جای دیگری را تغییر دادین که اینطور شده . اما کجا را نمی دانم . باید ببینم . اما راهنمایی که می توانم بکنم اینکه . بروید در منو و دستگاه را یک بار تنظیم کارخانه کنید . اگر ایراد رفع نشد . باید آپگرید شود . که آن هم با مراجعه به نمایندگی مشکل شما حل خواهد شد .  اگر متخصص دستگاه شما را ببیند مشکل حل میشود .  . مشکل زیادی نیست . فقط با صرف یک هزینه یک تجربه کسب خواهید کرد که هرگز بدونه اطلاعات داخل ستاپ هیچ دستگاهی نشوید .

 

سوال

 

 


یک گیرنده دیجیتال اطلس دارم که پس از خانه تکانی دیگر روشن نشده و در حالت استند بای می ماند و وقتی که دستگاه را روشن می کنم فقط چند حرف و عدد مثل c007 را نمایش می دهد می خواستم بدانم ایراد چیست و چه باید انجام دهمجواب


.
این نوع گیرنده های دیجیتال دارای یک مدار یک پارچه از قطعات smd درست شده . خرابی در هر قسمت آن . یعنی اینکه کل دستگاه باید تعویض شود . البته گاهی هم ممکن است از نرم افزار آن باشد . که اگر سی دی آن را دارید . برنامه را از روی سی دی به روی یک فلش ریخته و با وصل فلش به گیرنده خود آن را آپگرید کنید . شاید مشکل حل شود 

 

 

سوال

 

 تلویزون سونی دارم wegaصفحه اش تنظیم نیست قسمتی از برنامه زیر پلاستیک است و تمام صفحه نیست و بزرگنمایی داردجواب


باید وارد ستاب یا همان منوی مخفی دستگاه شوید . و کمی ورتیکال را جمع کنید . که البته اینکار را تا آنجا که من می دانم باید با کنترل سرویس انجام دهید . که آن هم فقط در اختیار نمایندگی ها می باشد .

 

سوال


سه بعدی سونی ex720داریم بعضی اوقات که روشنه یاخاموش که میکنیم صدای تق میده ,آیا مشکلی داره ؟,برای اینکه به دیجیتال تبدیل کنیم حتما باید از طرف نمایندگی بیاند یا خودمون میتونیم؟جواب


در مورد صدای تق بله طبیعی می باشد . این صدا در اثر گرم و سرد شدن بدنه پلاستیگی دستگاه ایجاد میشود . در مورد دیجیتال اگر دیجیتال داشته باشد . باید توسط کنترل سرویس آن را فعال کنید . که این کنترل فقط در اختیار نمایندگی ها می باشد . اگر گیرنده دیجیتال نداشته باشد . نمی توانید روی آن نصب کنید . باید یک ستاب باکس جدا خریداری کنید .

 

سوالمن ازتوی منو مخفی تلویزیونم یک کاری کردم که تصویرش تیره شده لطفا کمکم کنید چجوری درستش کنم.مدلشم

جواب

دوستانی که میرند در منوی مخفی و کاری انجام می دهند . چون بنده نمی دانم چه فاکتورهایی را تغییر دادن . متاسفانه نمی توانم کمکی کنم . شما یک بار دستگاه را تنظیم کارخانه کنید . اگر درست نشد . به نمایندگی مراجعه کنید .

سوال

یک تلویزیون crt فیلیپس(pal/secam ) دارم که وقتی روشن میکنمش حدود 20 ثانیه روشن میمونه و بعد صفحه ی اون خاموش میشه . البته از صدای خیلی ضعیف داخلش به نظر میرسه جریان در داخل مدار همچنان برقرار هست

جواب


احتمالا یا خازنهای تغذیه ایراد پیدا کرده و یا جایی از مدار جریان می کشد . که بعد از چند لحظه خاموش میشود . مثل ورتیکال و یا مدار rgb . خرابی در قسمت hv هم می تواند چنین عیبی را ایجاد کند .

 

سوال

 


تلویزیون ال سی دی سونی 40 اینچ خریداری کردم ولی چند روز هست که تصویر اون درست از وسط دو رنگ شده یعنی سمت چپ تصویر تلویزیون نسبت به سمت راست رنگ روشن تری دارد و مرز این دو رنگ شدن با یک خط در وسط تصویر کاملا مشخص هست خواستم سوال کنم ممکن مشکل از کجا باشه ایا گارانتی شامل این مشکل می شود یا نه؟جواب


متاسفانه پنل داستگاه شما ایراد پیدا کرده . و اگر بخواهم دقیق تر عرض کنم برد آدرس آن خراب شده . اگر ضربه و رطوبت باعث خرابی نباشه حتما گارنتی خواهد شد . به شرطی که گارانتی داشته باشد .

 

 

سوال

 


بعد از وارد شدن به منو مخفی و زدن گزینه مربوط به آپ گرید پیام wait آمد ولی چون خیلی طول کشید و هنگ کرده بود و نمیشد از منو خارج شد مجبور به قطع برق تلویزیون شدیم که بعد از آن به طور کلی تلویزیون روشن نمی شود لطفا راهنمایی بفرمایید .جواب

برنامه داخلی تلویزیون شما پاک شده . یا باید نرم افزار آن را داشته باشید . و توسط رایانه آن را دوبار آپگرید کنید . یا باید برد مین دستگاه خود را تعویض کنید .

 

سوالدستگاه ال ای دی سونی 46 اینچ خریداری کرده ام و جدیداً یکدستگاه رسیور مدل k9k9 wifi hd pvr با کابل hdmi متصل نموده ام سیتم دیجیتال برای نماش مشکلی ندارد ولی به گفته فروشنده هنگام دیدن کانلهای hd ماهواره تصویر اولا حالت موج دار میشود و بعد از آن شبکه های دیگر کوچک به انداره4*6 میشود میخواستم بدونم مشکل از رسیور هست یا تلویزیون ؟ همچنین کلیه تصاویر همزمان هم بروی این رسیور کار نمکند که به گفته فروشنده بروی led ها جواب نمیدهد آیا درست است ؟

جواب

 


این ایراد مربوط به فرمت تصاویر و همخوان نبودن تلویزیون با رسیور می باشد . من مشخصات رسیور را نمی دانم تا کمکتان کنم . شما با تعویض رسیور حتما متوجه ایراد خواهید شد . باید تلویزیون توانای پخش این فرمت ها را داشته باشد . و رسیور هم توانای دکد کردن آنها را داشته باشد . به این فرمت ها در رسیور و تلویزیون دقت کنید .

 

سوال


37d5550
سری 5 هست و امکانات اینترنت ندارد اما امکان اشتراک گذاری روی نت روئ داره من هر چی سرو کله زدم با کامپیوتر اشتراک نمیزاره . میشه بگید چطوری میتونم با پی سی مشترک کنم برای پخش مالتی مدیا؟؟؟ خیلی گشتم آموزشی پیدا نکردم 3 . روز پیش بقیمت 1150 خریدم خوبه؟جواب


با کامپیوتر نمی توانید اشتراک بگزارید . حتما باید از خود تلویزیون استفاده کنید . در ضمن این نوع تلویزیونها فقط با یک سایت مخصوص همان شرکت مربوطه می تواند کار کند . که معمولا این سایت ها در ایران غیر قابل دریافت می باشد . مخصوص قسمت مالتی مدیای آن .

 

 

سوال

 


یک سامسونگ 46d5500rr از بانه خریدم ولی با نداشتن برد دیجیتال از تعمیر کاری پرسیدم و گفته با برداشتن برد و قرار دادن برد مشابه با قابلیت دیجیتال 350000 تومان می گیرد آیا ارزش دارد 


جواباگر منظور تان اینه که با تعویض برد مین گیرنده دیجیتال به دستگاه شما اضافه شود . من تا حالا چنین موردی را ندیده ام . باید این دو بردی را که فرمودین ببنید . که آیا تمام مشخصات آنها یکی است یا نه . اگر بود می توانید استفاده کنید . منظور از مشخصات ورودی ها و خروجی ها و کانکنتور ها می باشد . که البته من فکر نمی کنم تمام مشخصات آنها یکی باشد .


سوال


ه تلویزیون nec21 دارم از نوع crt برای تمیز کردن داخلش که پر از گرد وخاک بود درش رو باز کردم ولی بی احتییاطیم باعث شد گوشه های بورد ترک برداره وترک باعث قطع شدن خطوط شده امکان درست کردن بورد هست یا نه و چجوری؟ 

 

جواب. شما اگر دستگاه خود را ببرید خدمت یک تعمیر کار حتما آن را برای شما تعمیر خواهد کرد .

 

 

سوالیک سینما خانگی از بانه خریدم 2 – 3 بار هم ازش استفاده کردم ولی انگار سوخته و روشن نمیشه. ممکنه چی باشه دلیلش؟

جواب

 

 . شما دستگاه خراب خود را باید به یک تعمیرگاه صوتی تصویری ببرید .

 

سوال

یک تلویزیون گروندیک دارم که از اول اصلا تصویر نداشتم جزیک خط افقی نارنجی رنگ//وباتعویض ای سی ورتیکال مشکل حل شده ولی الان ازطرف بالاسمت افقی خط های موازی کمرنگ سفید ظاهرشده وتمام خازن های قسمت تغذیه وورتیکال را عوض کردم اما بی نتیجه بود..لطفا راهنمایی فرمایید

جواب


باز هم قسمت ورتیکال ایراد دارد . یا خود آی سی را که تعویض کردین هنوز ایراد دارد . و یا به احتمال زیاد یکی از خازنه های ورتیکال . و همچنین مقاومت های کم اهم قسمت ورتیکال را چک کنید . در هر صورت ایراد فقط در قسمت ورتیکال می باشد .

پیدا کردن عیوب تلویزیون

 

سوالال ای دی مدل ال وی 55000 ال جی دارم كه چند وقتیه لرزش صدا در فركانس صوتی زنها دارد و خیلی اذیت می كند .

جواب

 

یعنی وقتی صدا تیز و یا به عبارتی فرکانس بالا پخش میشود صدا لرزش دارد . این ایراد هم می تواند از بلندگوها باشد . و هم تقویت کننده صدا . یا همان آمپلی فایر . که اگر آمپلی خراب باشد باید برد مین تعویض شود . و اگر بلندگو ها که باید بلندگو تعویض شود . پیشنهاد می کنم اول بلندگو ها را تعویض کنید . یک آزمایش هم می توانید انجام دهید . بروید قسمت صدا در منو . در گزینه بالانس یکی از بلندگو ها را قطع کنید . سپس این کار را برای بلندگو دیگر انجام دهید . با این کار ببنید آیا در هر دو باند صدا لرزش دارد . و یا در یکی از باندها اینطور میشود . راه حل بعدی اینکه بروید در قسمت اگولایزر و فرکانس های زیر را ببندین . صدا بهتر خواهد شد .سوال

تلویزیون پارس دارم که مدلش 5-5593 است و صدای آن در نیمه مانده و زیاد نمی شود یعنی با ریموت کنترل صدا را فقط تا نیمه میتوان زیاد نمود.ل

جواب


باید با ریموت وارد ستاپ شده و حداکثر ولوم را روی 100 تنظیم کنید . الان بر روی هتل رفته . در نتیجه نمی توانید از یک مقدار معین شده بیشتر بروید . برای وارد شدن به ستاپ یا همان منوی مخفی کلید i روی کنترل و دکمه منفی ولوم روی تلویزیون را با هم فشار دهید . و چند لحظه صبر کنید . یک صفحه باز خواهد شد . در آن صفحه ولوم را به حداکثر ببرید .

 

 

سوال


یک پلاسما 50 سامسونگ دارم تصویر خوب ولی بعد از نیم ساعت یک خط عمودی وسط صفحه می یفته . آیا صفحه مشکلی دارد؟ تعمیر شدنی است؟ اگه هست دقیق بفرمایید چه کارش کنم؟جواب

 

در این مورد بارها توضیح داده ام . پنل خراب است و باید تعویض شود .

 

سوالال ای دی سامسونگ مدل 46اینچ 5500 خریداری كردم با بی احتیاطی در منوی مخفی درقسمت atv vروتغییر دادم وكالیبره شد ورنگش تیره شد هرچه ریست فاكتوری كردم نشد


جواب

 

 

با ریست کردن مشکل حل نخواهد شد . در همان قسمت بروید و فاکتورهای کنتراست و برگنست و رنگ و rgb را به اندازه دلخواه تنظیم کنید .

 

 

سوال


یک lcd 6960 سری c سامسونگ خریدم . میخوام ببینم چطوری میشه از مقدار ساعت کارکردش مطلع بشم.چون این مدل رو نداشت گفت که اینو 7 روزه که باز کرده و کم کار کرده است.جواب


اگر وارد ستاپ آن شوید ساعت کارکرد آن را در همان صفحه اول در پایین نوشته . البته اگر قبلا ریست نشده باشد .

 

سوال


اشکال پرتی کنورژانس در پروکشن تلویزیون پاناسونیک مدل

 

tx-51p250h

 


جواببا توجه به مدل های دیگر باید عرض کنم که تمام دستگاه های پریجکشن باید هر چند وقت یک بار و مخصوصا اگر جایجا شود . حتما باید قسمت کنورژانس آن تنظیم شود . اگر تنظیم نمیشود . قسمت کنورژانس آن دچار مشکل شده . که معمولا باید از چند آی سی stk تشکیل شده باشد .

 

 

سوال


در مورد تلویزیون سامسونگ (led)سوالی داشتم. من برای فعال کردن گیرنده دیجیتالی وارد قسمت منوی مخفی شدم ولی نه تنها فعال نشد بلکه دیگه کانال های آنالوگ هم درست نمیگیره. چند تایی هم که میگیره رنگ تصویر کاملا به هم ریخته وقابل تماشا نیست. چطوری می تونم تنظیمات اولیه رو برگردونم . ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.جواب


دو راه حل پیشنهاد مکنم . اول اینکه یک نمونه از همین تلویزیون پیدا کنید . و تمام گزینه ها را از روی آن یاداشت کنید . و در تلویزیون خود اعمال کنید . دوم اینکه برد مین خود را تعویض کنید . در ضمن برای فعال کردن گیرنده دیجیتال باید از کنترل سرویس استفاده کنید . که فقط در اختیار نمایندگی می باشد .سوالتلویزیون samsung led -d5950 من چند روزی است که در هنگام روشن شدن حدود دو تا سه دقیقه در قسمت بالا سمت چپ آن تعدادی خطوط افقی ظاهر می شود و آن قسمت تصویر تیره تری را دارد. و بعد از این مدت یک سری ارتعاش در تصویر ایجاد شده و تصویر درست می شود. هر بار که دستگاه برای مدت نسبتاً طولانی خاموش باشد پس از روشن شدن این اتفاق می افتد.

 


جوابفکر می کنم مدار انیوتور تلویزیون شما ایراد پیدا کرده باشد . و احتمال کمی هم وجود دارد که خود پنل باشد . در هر صورت هر چه زودتر با نمایندگی تماس بگیرید . چون تا گارانتی تمام نشده بطور مجانی تعمیر خواهد شد . چون اگر ایراد از پنل باشد . بدون گارانتی هزینه زیادی دارد .

 

سوالlcd مدل la40c650/695 مدتی است که در گوشه سمت راست و پایین پیام دستگاه جدید پیدا نشد اضافه بار تغذیه usb2 مشاهده می شود و ناپدید نمی گردد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

جواب

به تنظیمات منوی تلویزیون بروید و دستگاه را به تنظیم کارخانه ببرید . اگر مشکل حل نشد . باید برد مین تعویض شود .

 

سوالتعمیركار تلویزیونcrt هستم و مدتیه فقط میتونم پاور lcd هارو تعمیر كنم اما در مورد تعمیر برد مین و بلوك دیاگرام و تفاوتش با crtها آشنایی ندارم ممنون میشم اگه توضیحاتی در مورد بلوك دیاگرام و شناسایی طبقه ها و آیسی های مختلف و تفاوتهایی كه با crtها كرده مطلبی بگذارید.مثلا روی یك نمونه انتخابی از مدلهای . lcd

 

جوابتا همین اندازه که برد پاور را تعمیر می کنید بسیار پیشرفت نمودین . چون تعمیر برد مین بسیار مشکل و در بعضی موارد غیر ممکن است . اگر توانستید تشخیص بدهید که برد مین خراب است بهترین کار هم برای شما و هم مشتری این است که فقط آن را تعویض کنید .

 

سوالال سی دی وال ای دی ازچه قطعاتی(مثل انواع آی سی هاوغیره..) تشکیل شده ومهمترین آنها کدام است اینورتر یعنی چه؟

جواب


lcd
مثل crt نیست که از یک یا چند آی سی استفاده کرده باشند و از همان آی سی در مدل های دیگر یک کارخانه و یا کارخانه های دیگر هم استفاده شده باشد . اگر بخواهیم در این مورد حرف بزنیم باید برای هر مدل از یک مارک چندین صفحه a4 مطلب بنویسم . چون قطعات استفاده شده در هر مدلی از یک مارک با هم فرق بسیار زیاد دارد . اما بطور کلی می توان گفت که یک lcd و یا led از چند برد استفاده می کند .

برد تغذیه که تغذیه تمام قسمت های یک دستگاه را تامین می کند . برد مین که وظیفه تهیه تصویر از تیونر و انواع ورودی ها به عهده دارد . و تمام پردازش های لازم را برای بدست آوردن یک تصویر دیجیتالی و اعمال آن به صفحه نمایش را به عهده دارد . برد انیورتور بردی است که وظیفه تغذیه لامپهای بک لایت را به عهده دارد . که در lcd لامپهای فلورسنت را روشن می کند . و در led لامپهای led را تغذیه می کند .

برد tft که سیگنالهای تصویر دریافتی از برد مین را برای اعمال به صفحه lcd پردازش می کند . و برد آدرس که یک برد نازک در بالا و یا پایین صفحه lcd قرار دارد . و وظیفه آدرس دهی x و y را به صفحه lcd به عهده دارد .

 

سوالیک مانیتور داریم | سامسونگ ، مدل17750از نوع سری سیب(سی آر تی)
این صفحه اش رنگ به رنگ میشه ..یه بار آبی . یه بار سبز.. یه بار بنفش .. یه بار.. مشکل از چی میتونه باشه ؟ اینم بگم چند وقت پیش من یه قطعه ی رسانا و فلزی خیلی کوچیک از دستم افتاد روی کارت گرافیکم(درب کیس همیشه بازه !) و وقتی افتاد روی کارت گرافیک ، یه جرقه ی کوچیک زد و سیستم ری استارت شد..
بعد از اون .. این ماجرا برای مانیتور پیش اومد ..(شایدم مربوط به چیز دیگه باشه ؛؛ نمیدونم!) از کابل مانیتور نمیتونه باشه .. چون کابل کاملا سالمه ..جواباگر می خواهید بدانید که ایراد از آن جرقه که فرمودین است یا نه باید سیستم خودتان را با یک مانیتور دیگر تست کنید . اگر باز هم این ایراد را داشت اشکال از برد گرافیک شما می باشد . اما اگر درست شد . مانیتور شما دچار مشکل شده . در مدل های سامسونگ معمولا در برد rgb بعد از مدتی کار کرد پایه های آی سی های تقویت کننده rgb در برد rgb دچار لحیم سردی میشود . با تازه کردن لحیم این پایه ها مشکل شما حل خواهد شد .

 

سوال


ال ای دی سونی از بانه خریدم ولی بعد از یکماه استفاده در وسط تصویر یه خط به ضخامت یک سانت سفیدتر از قسمتهای دیگه است که البته این حالت فقط در تصویرهای متحرک و در بعضی رنگها مثل ابی روشن قابل تشخیص است ودر عکس ثابت وبدون تحرک اصلا ایرادی ندارد ومعلوم نیستجواب

عرض کنم که حتما پنل دستگاه شما دچار مشکل شده . و چون از بانه خریداری کردن حتما گارانتی هم ندارد . پس به دلیل هزینه زیاد تعویض پنل باید همینطور با آن سر کنید . با دستکاری آن احتمال زیاد تر شدن ایراد وجود دارد .

 

سوال


تلویزیون sony led ex520 دارم.میخوستم بدونم امکانش هست بدون رسیور شبکه های ماهواره ای رو باهاش دریافت کنم؟جواب


خیر علی آقا . هر گیرنده ای نیاز به سیستم خودش دارد . البته تلویزیون های وجود دارد که گیرنده ماهواره بر روی آنها نصب است . که در ایران فکر نمی کنم وجود داشته باشد . ولی لازمه دریافت کانال های ماهواره داشتن دیش و رسیور می باشد .

 

سوالعلت سوختن اوت پوت (ترانزیستور d2499) رو در تلویزیون سامسونگ (21″ مدل 21 xl 90 ts )بدونم . چند بار عوض کردم ولی باز دوباره بعد از یکی دو ساعت میسوزه.

جواب

علت سوختن این ترازیستور دلایل زیادی دارد . بالا بودن تغذیه . خرابی در خود ترانس hv . خرابی در قطعات استفاده شده در سیستم یوک هریزانتال . مثل خازنهای سرامیکی و بوبین ها . و در آخر خود ترانزیستور استفاده شده که اگر کیفیت پایین داشته باشد . با گرم شدن خیلی زود می سوزد . پیشنهاد می کنم اگر مقدار تغذیه درست می باشد و در ابعاد تصویر هم مشکلی وجود ندارد . از یک ترانزیستور با کیفیت بالا همراه با رادیاتور و کریس سیلیکن استفاده کنید . اگر در ابعاد تصویر تغییری وجود دارد . باید قطعات تشکیل دهنده قسمت هریزانتل را بدقت چک کنید . مخصوصا خازنهای سرامیکی و دیود های مسیر تغذیه چوک هریزانتال را .

 

سوالتلوزیون samsung 29 slimfit داریم که رنگ ها ریخته بهم و اندازه صفحه هم بزرگ شده که آرم کانال ها نشون داده نمشه بازکردم ولوم هایش را تغییر دادم ولی اتفاقی نیفتاد جلو لامپ هم یه سری زغال بود که تکان دادم ولی رنگش بدتر شده

جواب

اگر منظور از تغییر رنگ وجود لکه در قسمت های مختلف تصویر می باشد . باید عرض کنم که مدار دگوسینگ تلویزیون شما دچار مشکل شده . آن هم بیشترین مورد ptc می باشد . که با تعویض آن مشکل حل خواهد شد. و اگر رنگها در جای خود نیستن . یعنی با بستن کامل رنگ به جای داشتن تصویر سیاه و سفید یک تصویر با زمینه یک رنگ داشتین . یا لامپ خراب است و یا تنظیمات rgb در ستاپ بهم ریخته که باید تنظیم شود .

تغییر در ابعاد تصویر هم می توان از بهم ریختن ستاپ و یا خراب شدن یکی از قطعات در یوک هریزانتال باشد . و اما آن ذغال ها که در گردن لامپ وجود دارد . و شما آن را دست زدین . آنها حلقه های کنورژانس می باشد . که متاسفانه با دستکاری آن کار را بسیار مشکل کردین . چون باید یک شخص وارد با استفاده از یک پترن آنها را دوباره تنظیم کند . در هر صورت اگر به امر تعمیرات وارد نیستید . حتما دستگاه خود را به یک تعمیرکار نشان دهید .

 

سوالمی شود از lcd tv که ورودی pc داره جای مانیتور استفاده کرد؟

جواب

بله می توانید از lcd خود به جای مانیتور استفاده کنید . اما مانیتور برای تصاویر با تحرک پایین ساخته شده . و تلویزیون برای تصاویر با تحرک بالا مثل فیلم . در نتیجه اگر از تلویزون به عنوان مbr /انیتور برای مدت طولانی استفاده کنید . خواهید دید که کیفیت تصویر افت خواهد کرد . پس بهتر است اگر امکان دارد این کار را انجام ندهید . اما می توانید تصاویر متحرک مثل فیلمها را با استفاده از کامپیوتر در تلویزیون ببینید . اشکالی ندارد .

 

سوالtv سونی مدل cx-520 خریده ام(“40). این تلوزیون بعضی فایلهای با فرمت mkv,mpeg,hd رو پخش نمی کنه. شنیدم که می شه نرم افزارش رو آپگرید کرد. اگه ممکنه راهنمایی کنین چطور انجامش بدم. ضمنا تلتکس فارسی هم نداره. یعنی اصلا فارسی ساپورت نیست.

جواب

اینکه بعضی از فرمت ها را نشان نمی دهد . فکر نمی کنم با آپگرید کردن بتواند همه فرمت ها را نمایش دهد . چون بجز شناختن فرمت ها گاهی نیاز به سخت افزار نیز می باشد . مثلا مقدار حافظه . که در حالت hd نیاز به حافظه زیاد تری می باشد . اما در مورد تلتکس بله با آپگرید کردن می توانید آن را فارسی کنید . البته گاهی نیاز به آپگرید نیست . فقط کافی است وارد ستاپ تلویزیون شده و osd و ttx را فارسی کنید .

برای آپگرید کردن هم باید آخرین برنامه را پیدا کنید . و آن را در داخل یک usb ریخته و به دستگاه وصل کنید . معمولا اگر برنامه را بشناسد . از شما سوال خواهد کرد که آپگرید کنم . و شما پاسخ می دهید . بله . فقط توجه کنید در مدتی که مشغول آپگرید می باشد دستگاه را خاموش نکنید . اما اینکه چگونه وارد ستاپ شوید و برنامه آن را از کجا تهیه کنید . باید با نمایندگی تماس بگیرید . چون فکر می کنم بیرون نتوانید پیدا کنید . اگر هم برنامه آن در اینترنت پیدا شد پیشنهاد می کنم از آن استفاده نکنید . چون قابل اعتماد نیست .

 

سوالمن یه مونیتورlcd الجی دارم روشن نمیشد بازش کردم خازن های بادکردشو عوض کردم الان چراغ های مونیتور روشن میشن اما بازم تصویر ندارم راستی مقاومت فیوزی مدار برق رو هم چک کردم اون هم بوق میزد سالم بود.شما بگو چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟آیا باید آی سی ای رو عوض کنم؟کدوم؟

جواب

وقتی به قول شما تمام چراغها روشن میشود یعنی تغذیه سالم می باشد . اما اگر تصویر ندارید . یعنی بک لایت روشن نمیشود . علت آن هم این است که زمانی که خازنهای تغذیه خراب شدن . ولتاژ تغذیه بالا رفته در نتیجه یا قسمت انیوتور ایراد پیدا کرده و یا خود پنل دچار مشکل شده . و اگر درست یادم باشد . مدار انیورتور باید در همان برد تغذیه باشد . و دو عدد آی سی smd 8 پایه دارد . یا آنها خراب شده و یا پنل .

 

سوال. … من یك ستاپ باكس گرفتن كنالهای 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و شبكه خبر را بدون تصویر و با صدا نمایش می ده و لی بقیه كانالها رو خیلی خوب و شفاف نشان می دهد . چكار كنم كه همه ی كانالها رو داشته باشم .

جواب

قبلا هم در این مورد مطلبی نوشته ام . ایراد از دستگاه نمی باشد . ایراد فقط از آنتن می باشد . با جابجا کردن آنتن و بالا بردن ارتفاع آن می توانید مشکل خود را حل کنید . البته فراموش نشود . با هر بار دستکاری آنتن حتما باید یک بار دستگاه را سرچ کنید .

 

سوال


تلویزیون( ال ای دی 5700 ) ال جی داریم که دوتا ورودی usb 2.0 داره ، ازش با فلش (کینگ استون) استفاده میکردیم مشکلی نداشت ،تا اینکه امروز وقتی همون فلش (کینگ استون) همیشگی رو بهش وصل کردم بعد از اینکه حدود 1 یا2 دقیقه از پخش فیلم میگذشت تلویزیون خاموش و روشن (ری استارت) میشه ، لطفا راهنمایی کنید اشکال از کجاست ، یو اس بی یا تی وی؟جوابیکی از مشکلاتی که در استفاده از usb ممکن است برخورد کنید . ویروس می باشد . البته برای تلویزیون شما ویروسی نوشته نشده . اما گاهی وجود ویروس باعث میشود که تلویزیون عکس العمل غیر طبیعی از خود نشان دهد . مشکل بعدی مربوط به فرمت usb می باشد .

گاهی لازم است که usb که تا چند دقیقه قبل کار می کرده و حالا از کار افتاده را یک بار فرمت کنید . تا کار کند . مسئله بعدی حجم usb می باشد . که اگر زیاد باشد . گاهی تلویزیون را دچار مشکل می کند . مشکل بعدی ایراد پیدا کردن اطلاعات موجود در usb می باشد . که به هر دلیلی دچار مشکل شده . از جمله همان ویروس . که باعث خاموش شدن دستگاه میشود . و دیگر مشکل می تواند از کیفیت بد و سرعت کم بودن usb باشد .

در هر صورت بیشترین احتمال خرابی مربوط به usb شما می باشد . یک بار آن را فرمت کنید . شاید مشکل حل شد . و در آخر اگر با فرمت و یا تعویض usb مشکل حل نشد . باید برد مین دستگاه شما ایراد پیدا کرده باشد . که باید تعویض شود .

 

 

سوالال ای دی سامسونگ مدل ua46d550 اسمارت دارم .در قسمت e-manulوارد میشی گزینه ضبط برای تلویزیون pdp را نوشه وروی کنترل هم هست ولی چیزی در هیچ کدام از ورودیها ضبط نمیکنه ودر منوی مخفی هم این گزینه غیر فعال است ممنون میشم که برام توضیح کامل بدین وچطور فعالش کنم

جواب

اگر تلویزیون شما سیستم ضبط تصویر در usb را داشته باشد . فقط می تواند در حالت تلویزیون دیجیتال ضبط کند . نه از هیچ ورودی دیگر . یعنی نه از ماهواره و نه از cd و نه از hdmi و نه تلویزیون آنالوگ. فقط در حالتی که تلویزیون در حالت دیجیتال باشد رکورد می کند .

سوال

ما 37d 5550 ledسامسونگ داریم 2 ماه گرفتیم دیروز خاموش کردیم. امروز روشن کردیم روشن نشد. چراغ powerچشمک می زنه و بعد خاموش میشه و تلویزیون روشن نمی شه می خوام بدون چی شده.

جواب

اینکه چی شده . وقتی نمایندگی آمد حتما به شما خواهد گفت . بنده فقط می توانم با اطلاعات کمی که به بنده دادین احتمالات را خدمت شما عرض کنم . چشمک زدن چراغ جلو نشان دهنده این است که مدار تغذیه و برد مین باید تقریبا سالم باشند . چون برد های مین و پاور داری چندین قسمت می باشد . که خرابی در هر قسمتی باعث میشود که کل برد تعویض شود . در هر صورت این اشکال هم می تواند از برد مین و هم درایور led ها باشد .

 

سوالال سی دی سونی سری w دارم یک خط افقی باریک در 3/1 بالای تصویر بوجود اومده
دلیلش؟ آیا این خط زیاد میشه؟راه حل؟جوابدلیلش خرابی پنل می باشد . امکان زیاد شدن دارد . راه حلش تعویض پنل .

 

سوالیک مانیتور سامسونگ مدل gw1932 دارم جدیدا زمانی که روشنش میکنم نزدیک به 3 دقیقه برایتنس تصویر به صورت فلش وار کم و زیاد میشه و همزمان یه صدای جیر جیر هم از . پشت دستگاه شنیده میشه.بردمش پیش نمایندگی اولش که نشونه هاش رو بهش گفتم گفت بردش خراب شده اما بعدش که خودش تستش کرد گفت که پنل دستگاه عیب کرده و اون صدای جیر جیر هم صدای جرقه برق هستش !حالا میخواستم بدونم اگر تعمیرش کنم میتونم مثل روز اولش ازش استفاده کنم یا باید برم یه نوشو بخرم ؟

جواب

با چیز های که فرمودین باید خازنهای برد تغذیه آن خراب باشد . چون اگر پنل خراب باشد . با گذشت زمان عیب رفع نمیشود . چون شما فرمودین که تا 3 دقیقه اینطور است . پس یعنی بعد از 3 دقیقه درست میشود . و با توجه به صدایی که می فرمائید پنل خراب نیست . باید خازنهای تغذیه ایراد پیدا کرده باشد . که باید تعویض این خازنها با کمترین هزینه مشکل دستگاه شما حل خواهد شد . در مورد سوال دوم شما بله اگر از قطعات اصلی استفاده شود . با زمان اولش فرقی نخواهد داشت . و می توانید باز از آن استفاده کنید .

سوال

یك دستگاه تلویزیون زیمنس ٣٢ اینچ دارم. وقتی دكمه پاور دستگاه را میزنم. ال ای دی پاور به طور متناوب روشن و خاموش میشه و دستگاه تق تق صدا میده. تلویزیون روی استند بای برای روشن شده نرفته و روشن نمیشه. از مدتی قبل این مشكل را داشت ولی با چند بار روشن و خاموش كردن دكمه پاور این مشكل حل میشد. ولی از امروز دیگه روشن نشده.

جواب

crt و یا lcd . و اینکه چه مدت است که کار می کند . در هر صورت به احتمال زیاد ایراد از قسمت تغذیه تلویزیون شما می باشد . اگر به امر تعمیرات وارد هستید قسمت تغذیه دستگاه را چک کنید . مخصوصا خازنهای مدار تغذیه را .

 

 

سوال


بنده یک رسیور مدل ( a9a9 ) مارک iclass دارم .هنگامی که کنترل رسیور را برای تعویض کانال مورد نظر به کار میگیرم بر روی تلویزیون که مارک آن جی وی سی است تاثیر گذاشته و کانال آن نیز از روی av خارج شده و کلا تلویزیون به هم میریزد. لطفا راهنمایی فرمایید آیا میتوان این مشکل را حل نمود .جوابمتاسفانه کاری نمی توانید بکنید . بکار برد چند دستگاه با هم که از یک مارک نمی باشند . گاهی از این مشکلات را به همراه دارد . یعنی یکی از کدهایی که برای یک دستگاه بکار می رود . در دستگاه دیگر یه کار دیگری را انجام می دهد . دو راه دارید . یا اینکه یکی از دستگاه ها را تعویض کنید . که حتما دارای هزینه است . راه دوم اینکه اگر از ریموت رسیور زیاد استفاده می کنید .

روی سنسور ریموت تلویزیون خود را با یک چسب مشکی بپوشانید . تا سنسور آن کور شده . و در زمان استفاده از ریموت رسیور تلویزیون تغییر حالت ندهد .سوالیه تلویزیون 46 اینچ سونی مدل ای ایکس 520 خریدم شبکه ها رو تنظیم کردم اما تله تکست کار نمیکنه ممنون میشم اگه بگین مشکلش در کجاست

جواب

اگر از ماهواره استفاده می کنید . نمی توانید از تله تکس استفاده کنید . اگر هم تلویزیون شما بدون گارنتی و یا اصطلاحا بانه ای باشد . باید داخل ستاپ شده و تله تکس آن را فارسی کنید . اگر هیچ کدام از این موارد نیست . حتما باید اشکال داشته باشد . و احتمالا هم باید آپگرید شود . اگر گارانتی دارد . با نمایندگی تماس بگیرید .

 

سوال
یک دستگاه تلویزیون 46 اینچ سونی مدل 720 nx خریده ام و مدتی است که یک خط عمودی در روی صفحه نمایان شده و وقتی تصاویر تیره پخش میشود مشخص نیست اما وقتی تصاویر روشن پخش میشود خط که حدود 2 میلیمتر ضخامت دارد مشخص میشود لطفاً راهنمایی فرمایید چکار کنم 


جواب


متاسفانه چند خط عمودی پنل تلویزیون شما سوخته و یا بهتر عرض کنم که خاموش شده . اگر گارنتی دارد . با نمایندگی تماس بگیرید . چون باید پنل تعویض شود . در غیر این صورت باید با همان حالت سر کنید . چون تعویض آن بسیار پر هزینه می باشد .سوالتلوزیون 21 اینچ صنام hivision دارم که ic ورتیکال ان سوخته بود که با تعویض ان تصویر برقرار شد اما مشکلی دیگه پیدا کرده که تصویر در حالت عادی بزرگ هستش طوری که هم ارم شبکه ها و هم شماره کانال نصفه دیده میشه-از یک تعمیر کار پرسیدم گفتش که از منو مخفی درست میشه اما من کدشو ندارم ممنون میشم اگه در اختیارم بذاریدجوابمعمولا نباید با تعویض آی سی ورتیکال تغییر چندانی روی ابعاد تصویر بوجود بیاد .

مگر اینکه یا نوع آی سی با آی سی اصلی فرق زیادی داشته باشد . و یا بجز آی سی چیز دیگری هم صدمه دیده باشد . مثلا در مدار ورتیکال برای فیدبک از یک مقامت استفاده میشود . که کم اهم می باشد . اگر با خراب شدن آی سی مقدار این مقاومت کمی اهمش بالا رفته باشد . تصویر باز خواهد شده . یا از یک خازن برای خطی کردن تقویت کننده ورتیکال استفاده میشود . که کم شدن ظرفیت آن هم باعث تغییر ابعاد تصویر میشود . حتما تمام مقاومت های کم ظرفیت مدار ورتیکال را با دقت چک کنید . هم همچنین خازنهای الکترولیت موجود در مدار ورتیکال . و اما برای وارد شدن به ستاپ نمی توانید از کنترل خودش استفاده کنید . کنتورل مخصوص دارد به نام کنترل سرویس که در اختیار نمایندگی ها می باشد .

 

سوال


ال ای دی سامسونگ مدل ua46c6960 دارم مدت 2 هفته است که یک لکه سیاه کمرنگ پایین صفحه به اندازه کف دست ایجاد شده.گارانتی ام داره لطفا راهنمایی ام کنیدجوابحتما پنل دستگاه شما ایراد پیدا کرده . اگر گارانتی دارد به نمایندگی مراجعه کنید .

 

سوالمن یه تلویزیون پاناسونیک مدل tx-29gx20r دارم که تصویرش از دو طرف یعنی طرف چپ وراست باز شده وتصویر بزرگتر شده به منوی مخفیشم سر زدم وهر چی تنظیم کردم بازم درست نشد

جواب

در داخل ستاپ گزینه ow را انتخاب کنید . اگر با این گزینه مشکل حل نشد . در کنار ترانس hv یک بوبین و یک خازن سرامیکی وجود دارد . که متاسفانه شماره فنی آنها را به یاد ندارم . باید این دو قطعه ایراد پیدا کرده باشد . البته من فکر می کنم مشکل فقط از ستاپ باشد .

 

سئوال 

تلوزيون پارس مدل(سي ام905اس اف)حدودا 10سانت وسط صفحه تصوير دارد وبقيه سياه است اي سي ورتكال هم مشكلي ندارد شما مشكل را در چه ميبينيد با تشكر

جواب

تمام خازنهای الکترولیت اطراف آی سی ورتیکال رو عوض کن. غیر از اون 2200 که کمتر خراب میشه

سئوال

سلام
ضمن تشكر از زحمات شما
امكان داره در مورد چگونگي بازگشت به تنظيمات كارخانه در
led 40ً سامسونگ 6500 راهنمايي بفرماييد.

جواب

در بعضی از مدل ها با نگه داشتن دکمه exit به مدت چند ثانیه این منو ظاهر می شود

و در بعضی از مدلها با زدن دکمه های info/menu/mute/power from the tv  وارد منوسرویس میشویم وبا انتخاب factory reset  تلوزیون را ریست می کنیم

سئوال

باز و بسته شدن خودکار درب dvd player
اطلاعات بیشتر : با سلام حالتون خوبه ، شرمنده میشه راهنمایی کنید؟
ما چندماهی هست که سینمای خانگی
sony مدل tz-710 خریدیم و خیلی هم باهاش فیلم های dvd نگاه نکردیم(یکی دوتا) امروز که میخواستم باهاش فیلم ببینم ، درگاه dvd/cd بصورت خودکار باز و بسته می شه حتی اگه داخلش dvd یا cd نباشه. یعنی دستگاه خراب شده؟ خواهش میکنم یه راهنمایی کنید.باید چیکار کنم؟
مرسی و ممنون از زحماتتون

جواب

مشکل دستگاهت کثیف بودن پلاتینهای درب دستگاهته .باید از داخل با اسپری کنتاکتشوور شسته بشه..


سئوال

 

سلام
من تلویزیون led سونی مدل zx1 40 اینچ دارم
حدود یک هفته میشه بعضی موقعها بعضی از قسمتهای صفحه تیره تر میشه یا تصویر از قسمت پایین بصورت خطی نوسان داره.
لطفا راهنمایی کنید.

 

جواب

 

موتور ویرایش تصویر را در منوی تصویر خاموش کنید و از کیفیت سیگنال دریافتی هم مطمئن شوید اگر عیب بر طرف نشد ممکن است که پنل تلوزیون شما مشکل پیدا کرده باشد این عیب هم قابل تعمیر نیست باید پنل را تعویض کرد هزینه این کار هم بسیار بالاست

در ضمن برای احتیاط یک بار تلوزیون خد را به حالت پیش فرض کارخانه برگردانید

سلام من یه تلویزیون اسمارت الجی گرفتم مدلش هم 32lv55000-ta هست . من وقتی که میخوام چیزی رو با اون ظبط کنم میگه فلش از ماشین زمان dvr پشتیبانی نمیکند.با هر نوع فلشی امتحان کردم . قفط یه مموری m2 یک گیگابایت با ریدر زدم تو یو اس بی و گفت باید فرمت بشه ولی حافظه مموری صفر شده.تو رو خدا جواب بده

سلام شما یک بار تلوزیون خودتون را به حالت کارخانه برگردانید اگر خوب نشد عیب از نرم افزار تلوزیون می باشد با مرا جعه به نمایندگی نرم افزارتون را ابدیت می کنند خوب م یشود انشائ الله

 

سلام خسته نباشید.
من یک سوال داشتم لطفا راهنمایی کنید.
من یک تلوزیون پلاسمای e480  سامسونگ 43اینچ  خریدم و از رسیور هم استفاده میکنم اما تصاویر خیلی بد میباشد .همی رنگها سایه دارن . از فیش av هم استفاده میکنم  . رسیور aclass    9696 xpvr معمولی هستش . آیا از کابل hdmi استفاده کنم مشکلم بر طرف میشود. چون رسیور من hdmi ندارد.

دوست عزیز شاید کابل شما خراب باشد ویا شما کابلتان را درست و سر جای صحیح قرار نداده باشی برای مطمئن شدن یک دستگاه سی دی را بهش وصل کن و نتیجه را ببین در ضمن شما میتوانید برای مطمئن شدن از ورودی av2 استفاده کنید
در مورد استفاده از کا بل اچ دی ام ای هم باید گفت البته کمی تصویر بهتر می شود
و امکان اتصال اشتباه هم از بین می رود پس راه کار خوبی می باشد

 

سلام من يك تلويزيون led 5500smart دارم از بانه خريدمش. اين يك ماههست گاه به گاهي قسمت سمت راست تلويزيون حالت پلك زدن صفحه دوتايي ميشه بعد 3 ثانيه با خوب ميشه ولي هر چند روزي اينجوري ميشه . به نظر شما ايراد از كجاست . با تشكر

سلام دوست عزیز این عیب اگر از آنتن و یا قسمت تغذیه تلوزیون نباشد می تواند از پانل باشد و قابل تعمیر نیست ولی ابتدا باید قسمت تعذیه تلوزیو توسط یک تعمیر کار تست شود و بعد نتیجه گیری کرد

 

 

با سلام و خسته نباشید.
چند روز پیش تلویزیون 46 اینچ سری 8 سامسونگ بنده خاموش و دیگر روشن نشد. البته چراغ قرمز پاور به صورت پشمک زن عمل میکرد. تلویزیون ما بدون گارانتی بود و یک تعمیرکار مشکل را حل کرد اما حالا یک مشکل هست. اینکه صدا هرچندثانیه به مدت 1 ثانیه و بعضی مواقع چند ثانیه قطع و مجددا وصل میشود. اگر راهنمایی کنید ممنون میشوم.

پاسخ
احتمالا در قسمت تغذیه تلوزیون هنوز خرابی هست و شاید هم خازن تخذیه صوت خرابست اجمالا باید تعمیرکار دوباره مدارات را چک کند

با سلام حدود یک هفته است که یک خط عمودی در کنار صفحه به قطر یک پیکسل افتاده و بعضی مواقع با مدتی کار کردن از بین میرود الته این خط در رنگ های روشن پیدا نیست ال سی دی سونی مدل 46دبلیو4500 با تشکر لطفا راهنمایی کنید مرسی

پاسخ

اگر عیب مربوط به پنل نباشد مربوط به قسمت تیونر است که با تعویض حل می شود ولی اگر عیب از پنل باشد باید پنل تعویض شود و این مقرون به صرفه نیست

من یک تلویزیون klv 46w550 sony مدل برویا دارم که اون رو از نزدیک مرز خریدم وبدون ضمانت است.
من داشتم تلویزیون رو تماشا می کردکه هاله ای از خطوط سفید به صورت عمودی
روی صفحه در قسمت چپ مشاهده کردم فکر کردم شاید از شبکه باشد تا اینکه شبکه رو عوض
کردم متوجه شدم تمام شبکه این گونه شده اند تلویزیون رو خاموش کردم و از برق کشیدم.فکر کردم شاید از دستگاه استپ باکس باشه بنابراین آن رو خاموش کردیم
باز وقتی روشنش کردم همون خطوط بود اول نیست بعد اروم آروم بیشتر می شود.و بعد استپ باکس وصل کردم به ویدیو 1 بعد بلافاصله  ویدیو 1 آن هم به صورت اتوماتیک حذف شده است.لطفا بهم بگید مشکل از کجاست. به ال سی دیم هیچ ضربه ای خرده نشده است.
http://pic2.iran-forum.ir/image.php?di=5lr6
http://pic2.iran-forum.ir/image.php?di=wmj9

پاسخ

دوست عزیز بسیاری از اوقات در تلوزیون های ال سی دی یا ال ای دی باعث خرابی ضربه نیست بلکه خرابی پنل این دستگاه موجب این عیوب می شود که متاسفانه با هزینه کم هم قابل رفع نیست تلوزیون شمارا باید یک تعمیر کار ماهر عیب یابی کند . ولی به نظر من پنل تلوزیون شما خراب شده است

سلام مهندس جان. یه تلوزیون معمولی سونی داریم فقط شبکه 1 و 2 رو راحت می گیره. سیم کابل، آنتن، خود تلوزیون و تمام سوکت ها رو امتحان کردم نشد .نمی دونم چشه. چراغ انتن برقی روشن می شه. شبکه های دیجیتال رو اصلا پخش نمی کنه و خطای سیگنال می ده. جالبه که وقتی کلید تابلوی آنتن رو به سرعت روشن و خاموش می کنم همه چی درست می شه. لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ

دوست عزیز اگر سیم آنتن از جنس مغز مس نباشد این اتفاق رخ می دهد
و همچنین ممکن است خود دستگاه دیجیتال خراب باشد و یا جهت آنتن درست نباشد و یا مانعی در جلوی آنتن هست و لی به نظر من دستگاه شما ایراد اول را دارد یعنی سیم شما از جنس خوبی نیست و در مسافت زیاد اهم می دهد

ما یک رسیور داریم هی روشن وخاموش میشه فکر میکنم هنگ کرده به نظر شما چیکار باید کرد

سلام

اول باید مدل ریسیورتون را به هم می گفتید بااین حال این عیب می تواند از قسمت تغذیه یعنی انجا که برق شهر بهش وصل می شود باشد شما سیم ورودی انتن را از ریسیور جدا کنید بعد ببینید باز هم این طور می شود یا نه اگر خاموش نشد اتصالات سیم خرابه ولی اگر خاموش شد مال دو تا خازن 1000 میکرو فاراد می باشد که باید تعویض شود

سلام خسته نباشید ،من یه led 42 مدل هایسنس دارم ،اومدم دیجیتالش رو وصل کنم ولی دیگه انلوگش جواب نمیده فقط کانال یک  میاره که اونم با نویز زیاد که نمیشه درست دید .

پاسخ

سلام
این تلوزیون باید به حالت کارخانه برگردد اگر در منوی تنظیمات چنین گزینه ای دارید حتما آنرا یک بار اجرا کنید مشکل حل می شود

با سلام و خسته نباشید
من یک ال سی دی مدل x-vision دارم که مدتی پیش خود به خود تصویرش خراب شد، یعنی روی تمام صفحه خط های عمودی ظاهر شد. امروز که بازش کردم متوجه شدم که یکی از خازن های پاور برد باد کرده و همچنین خیلی داغ شده. ایا مشکل تصویر میتواند از این خازن باشد؟ با تشکر

سلام

 بله این عیب می تواند از این خازن باشد باید آنرا تعویض کرد ولی شاید خرابی خازن باعث خرابی پنل هم شده باشد

من یک تلوزیون ال ای دی سامسونگ دارم تازگیها یک سوم تصیور سمت راست بالای سیاه رنگ می شود بعد از ده یا بیست دقیقه رفع می شود مشکل جیست

سلام دوست گرامی احتمالا یک خازن در منبع تغذیه خراب است

 

با درود و آفرین.
من یک سامسونگ 46 تری دی دارم اما وقتی گزینه های تری دی را انتخاب می کنیم بخش بالایی تصویر از صفحه خارج می شود  و متاسفانه نمایش داده نمی شود. در همین حال گزینه های زوم تلویزیون کاملا غیر فعال می شوند. آیا تلویزیون ایراد دارد یا تنظیماتی برای این اتفاق موجود است ؟ لطفا را هنمایی فرمایید

جواب

سلام دوست گرامی
متاسفانه در این مورد تجربه ای ندارم و فکر میکنم بهترین کار در این مورد تماس با شرکت سامسونگ است سامسونگ ساپورت خوبی داره

 

باسلام و خسته نباشید
من یک مانیتور سامسونگ 1932 دارم که وفتی روشنش می کنم حدود چند ثانیه روشن می ماند و دورباره صفحه سیاه میشود و چراغ پاور آن در حالت روشن و سبز رنگ باقی می ماند آن را باز کردم فکر کردم که خازن خراب داشته باشد ولی هیچ کدام از انها باده  کرده نبودند و پپغام سیگنال هم نمیده   اگر برایتان مغدوره جواب را به ایمیلم ارسال کنید ( لیسانس الکترونیک وبالای 15 سال سابقه کار در زمینه الکترونیک دارم اگر ممکنه کمکم کنید با تشکر

جواب

سلام دوست گرامی اگر مطمئن شدی که عیب مال مانیتور است شما خازن های تغذیه را عوض کن چون ممکنه باد نکرده باشد ولی خراب باشد اگر عیب رفع نشد

باعرض سلام و خسته نباشید
من یک تلویزیون سونی klv-40w400a دارم چند روز قبل طبق اعلام فرزندم تلویزیون خاموش شد ولی روز بعد از آن دومرتبه را روشن کرده و تصویر و صدا داشته ولی امروز روشن کرده بعد از چند دقیقه خاموش شده و روشن نمی شود و چراغ چشمک زن آن دوبار چشمک میزند و همین طور ادامه دارد مشکل از چیست ؟ تنظیمات دستکاری شده یا مشکل دیگری دارد لطفا راهنمایی کنید.

سلام
عیب تلوزیون شما حتما از سخت افزار تلوزیون است و باید قسمت تغذیه عیب یابی شود

ببخشید من یک تلویزیون قدیمی توشیبا دارم از همین معمولیهای قدیم که ال سی دی هم نیست اما کنترلش رو پسرم خراب کرده و با یکی از دکمه های تلویزیون بازی کرده و وارد شبکه های تلویزیونی شده اما می خوام که دوباره وارد بخش ویدیوی تلویزیون بشم تا بتونم از برنامه های رسیور استفاده کنم راهی هست که بدون استفاده از کنترل تلویزون این کار رو انجام بدم با تشکر از جواب شما

با سلام و درود در بعضی از تلوزیون ها اگر کانالهارا به طرف 0 کم کنید بعد از 1 تلویزیون به ویدئو انتقال پیدا می کند

با سلام خدمت استاد گرامی .
من یک led d7000 سامسونگ دارم و بدلیل فراموش کردن رمز wifi آن را ریست فکتوری کردم بعد از روشن شدن دوباره ، یک قسمت از ریموت کنترل آن مثلا مربوط به تعویض کانال و شماره ها و کلید پاور (فقط برای خاموش کردن کار نمی کند و برای روشن کردن کار می کند ) کار نمی کند هر چیزی هم که مربوط به تنظیمات کنترل و خود led در منو مخفی بود چک کردم ولی متاسفانه جواب نگرفتم با در آوردن باطری کنترل و نگه داشتن کلید 0 خواستم کنترل را ریست کنم ولی متاسفانه این کار هم جواب نداد و هنوز این مشکل را دارم .

هر کلیدی هم که روی کنترل کار نمی کند بعد از فشار دادن آن چشمی دریافت سیگنال led چشمک می زنه و مانند این است که از کنترل سیگنال فرستاده می شود. استاد محترم  لطفا راهنمایی کنید . باتشکر از زحمات شما

جواب

پيدا كردن عيوب تلويزيون
با سلام

دوست عزیز من این عیب را تا به حال نداشتم ولی به نظر می رسد کد سسرویس شما هنوز دارای مشکل است باید کد سرویس را دوباره چک کنید اگر نشد باید دستگاهتان را فلاش کنید و نرم افزار اصلی و کارخانه ای را بر روی آن انتقال دهید

با سلام
xvision 42
دارم. لپتاپ را با کابل hdmi وصل می کنم وقتی رزلوشن هماهنگ میشه تصویر رنگ نارنجی میگیره. این مشکلو با بقیه دستگاها ندارم فقط با لپتاپ اینجوری میشه
با چند تا لپتاب دیگه هم تست کردم بازم مشکل داشت
جواب
ااحتمالا رزلویشن این دو با هم سازگار نیست و برای همین باهم ست نمی شوند

با سلام : تلویزیون مدل ال جی (لامپ تصویر فلترون)دارم .مدتی تصویر آن از کادر خارج شده و به منتها الیه سمت راست تصویر رفته بطوری که فقط 20درصد تصویر و آن هم با رنگ متفاوت مثلا آبی را قرمز و برعکس نشون میده و بقیه صفحه سیاه است و صدای ورودی ویدئو با مشکل روبرو شدا است . در صورتی که تصویر در تصویر به خوبی کار میکند ودر تمام جهت کادر نمایش داده میشود. با تشكر
جواب
احتمالا در قسمت هوریزانتال تلوزیون دارای مشکل شده حال یا خازن خراب کرده و یا ای سی جنگل خرابه و یا در قسمت کد سرویس مشکل داریم

سلام
من گيرنده ايكس-ويژن دارم و براي آن نيز آنتني با همين مارك خريدم كه كار نكرد و هيچ سيگنالي نداد در حاليكه با آنتنهاي معمولي و ساده تر كه امانت گرفته بودم كار ميكرد. دوباره آنتن را عوض كردم ولي باز ابتدا گفت بار اضافي و سپس مجدد هيچ سيگنالي نداد و صفر درصد.
لطفا راهنمايي كنيد. ممنون

سلام
دوست گرامی یک گزینه داخل منوی گیرنده تان هست به نام قدرت سیگنال آنرا خاموش کنید تا درست شود و در ضمن آنتن را به تلوزیون وصل کنید ببینید شبگه های آنالوگ را خوب دریافت می کند اگر کیفیت خوب بود گیرنده هم خوب کار می دهد ولی اول این گزینه در داخل منوی گیرنده تان  را خاموش کنید

تلویزیون من ال ای دی دیجیتال است همه شبکه ها را دریافت می کند بجز شبکه یک.سه .تماشا.چه کاری باید انجام دهم؟

شما باید جهت آنتنتون را عوض کنید اگر هر کاری کردید نشد کیفیت سیم آنتن شما خوب نیست و باید عوض شود واز سیم مغز مس استفاده کنید ولی با تغیر جهت آنتن احتمالا مشکل حل می شود

سلام . تلوزیون سامسونگ دارم جدیدا روی حالت ماهواره که می رم تصویر سیاه و سفید هست ولی رو حالتای دیگه مثلا تلوزیون رنگی نشون میده . کابل هارو هم عوض کردم هم سه فیش و هم اچ دی ام ای مشکل چیه؟ با تشکر

جواب

فکر کنم مال سیستم پخش باشد شما سیستم پخش تلوزیون و ماهواره را pal انتخاب کنید

سلام. من یک تلوزیون 5550 ال ای دی سامسونگ دارم . میخوام صدای اون رو به سینما خانگی وصل کنم ولی خروجی صدا نداره فقط خروجی صدای اپتیکال داره . میخوام راهنمایی کنید چه جوری میتونم صدا رو به سینما خانگی وصل کنم.؟ با تشکر از همه دوستان

جواب اولا باید ببینیم سینمای خانواده شما وایر لس هست یا نه دوم باید بدانید که سینمای خانواده مثل یک اسپیکر کامپیوتر هست و باید آمپیلی فایر ورودی بهش داد و خروجی را از بلند گو ها گرفت خیلی کار سختی نیست از طریق فیش های aduo این کار امان پذیر هست

سلام دوست عزیز. من یه تلویزیون پاناسونیک 42 اینچ پلاسما دارم. دیروز یهو آیکن  HDMI از لیست AV حذف شد. اگه میشه کمکم کنید. ممنون میشم اگه پاسخ رو برام ایمیل کنید.

جواب
داخل منوی تلوزیونت باید یک کزینه ریست فکتوری یا برگشت به حالت کارخانه داشته باشی اون را پیدا کن و روش ok کن

با سلام

در یک اسپیکر سه تکه یا به قولی همون امپلی فایر صدای ترانه ناگهان بسیار کم می شود و یا ناگهان زیاد می شود تا اخرین حد صدا می ماند و هر کار می کنم کم نمی شود و باید دستگاه را کلا خاموش کرد
لطفا راهنمائی کنید مشکل از کجاست و کدام قطعه باید تعویض شود؟؟؟؟

با تشکر

جواب

باید ای سی ولوم تعویض شود

 پيدا كردن عيوب تلويزيون

با سلام مجدد
از پلانوی سامسونگ سوال کرده بودم. ترانزیستور هات رو از برد خارج کردم و تلویزیون را روشن کردم اما باز شروع کرد به چشمک زدن. ترانزیستور هات هم تست کردم سالمه. بعضی وقتها حتی بعد از ثابت شدن ال ای دیه استند بای، به محض زدن کلید پاور روی کنترل، ال ای دی باز شروع به چشمک زدن میکنه و تا از روی خود تلویزیون خاموشش نکنم و مدت زیادی خاموش نمونه دیگه روشن بشو نیست. ببخشید طولانی شد. بنده الکترونیک کار کردم. لطفا راهنمایی کنیدممنونم.

جواب
سلام دوست من

شما خازن پشت str را عوض کنید واگر نتیجه حاصل نشد دنبال لحیم مردگی در قسمت تغذیه بگردید اگر عیب رفع شد خبر بدید

 پيدا كردن عيوب تلويزيون

با عرض سلام و تشکر از رهنماییهای شما
من یک تلویزیون سامسونگ پلانو 24 دارم که وقتی دکمه پاور روی تلویزیون را روشن میکنم ال ای دیه استند بای شروع میکنه به چشمک زدن و صدای تیک تیک ضعیفی از داخل تلویزیون میاد و در این هنگام با زدن دکمه پاور روی کنترل، تلویزیون روشن نمیشه. بعد از حدود 5 دقیقه ال ای دی ثابت میشه و با زدن دکمه پاور روی کنترل، تلویزیون روشن میشه و هیچ مشکلی نداره. خازنهای الکترولیت تغذیه را عوض کردم اما درست نشد…. مشکل چی میتونه باشه که بعد از چند دقیقه زمان خود به خود حل میشه؟!!

سلام دوست من

دستگاه شما احتمالا لحیم مردگی در قسمت تغذیه و یا هوریزانتال دارد چک کنید خازن پشت str را فراموش نکنید خازن های قسمت هوریزانتال را هم عوض کنید درست شد خبر بدبد

با سلام خدمت شما
پلانوی سامسونگ24
خازن پشت اس تی آر رو عوض کردم. تقریبا کل برد رو لحیم کاری کردم. خازن های صافی ترانزیستور هات رو هم عوض کردم. اما مشکل حل نشد
یه نکته ای که تازه متوجه شدم اینه که خازنهای صافی تغذیه ترانزیستور هات بالای 200 ولت برق ای سی دارند که عجیبه. چون دیود یکسوسازش سالمه. وقتی ال ای دی چشمک میزنه این برق ای سی هست و وقتی چشمک زدنش تموم میشه و ثابت میشه این برق ای سی صفر میشه و فقط دی سی میمونه.
یک نکته دیگه: بعد از خاموش کردن تلویزیون از روی کنترل و سپری شدن زمان، اگه دوباره بخواهیم تلویزیون رو روشن کنیم شروع به چشمک زدن میکنه و هیچوقت ثابت نمیشه تا با کلید اصلی خاموشش کنم و زمان زیادی بگذره تا خازن پشت اس تی آر خالی بشه و مجددا تلویزون رو از کلید اصلی روشن کنم. به نظر شما چکار باید انجام بدم؟

جواب
سلام دوست من

ولت روی اوت پوت هوریزانتال را چک کن ببین ولت مربوطه هست یا نیست اگه نیست پایه های اوت پوت را جدا کن و باز ولت بگیر ولت های روی های ولتاژ را هم چک کن اگر ولت هوریزانتال را داشته باشی تغذیه سالم هست و باید جای دیگه دنبال عیب باشی اگر ولت نبود تغذیه خرابه و درست کردن تغذیه هم زیاد کاری نداره فوقش قطعات تغذیه را مثل دیودها عوض می کنی

 

سلام من یه سینما خانگی مدل somix ha2020 دارم که برای تعویض اهنگ از روی فلش وقتی دگمه های عقب و جلو واستاپ رو میزنی روی نمایشگر سینما خانگی مینویسه ولی عمل نمیکنه ممنون میشم راهنماییم کنید واگه برنامه میخواد کمکم کنید

جواب

دوست من فلاش را عوض کن و اگه نشد باید پراگرام را تعویض کنید

 

سلام اشکال از فلش نیست امتحان کردم جواب نمیده باید پروگرام شه لطفا اگه برانامشو دارین برام توسایت بزارین یا که ادرسشو

http://www.irantk.ir/به این سایت مراجعه کنید

سلام بر شما-ال سی دی سامسنگ 37 اینچ در حال کار 2 بار خود به خود خاموش و روشن شده و الان تصویر سیاه است ایا اشکال از پاور میباشد.پیشاپیش از راهنمایتان متشکرم

جواب
دوست عزیز باید دید و لی ممکنه از تغذیه باشد ولت گیری کنید

سلام مدت 5 روز است که یک تلویزیون 40 اینچ سامسونگ LED مدل EH6920 خریده ام.مشکل این است که با کمی دقت می توان تشخیص داد چهار گوشه تصویر مقداری کم نور تر از وسط صفحه می باشد.این مشکل هنگام پخش تصاویر یک پارچه روشن بیشتر به چشم می آید. وهمچنین در تصویر های بسیار روشن (هنگامی که فقط رنگ سفید نمایش داده میشود) یک مستطیل بزرگ که فقط ضلع های آن به همان میزان کم نور است را می توان در وسط صفحه با کمی دقت مشاهده کرد ضمنا چهار گوش این مستطیل به چهار گوشه کم نور صفحه تلویزیون که قبلا گفته شد منتهی می گردد.در تصاویر معمولی که روشنایی آنها زیاد نیست این مشکل به چشم نمی آید. نظر و راهنمایی شما برای بنده بسیار مهم است.لطفا مرا راهنمایی کنید.با تشکر

جواب
سلام دوست گرامی

این عیب می تواند از پنل باشد ولی شما رنگ تلوزیون را تنظیم کن و در حالت های مختلف ببین عیب برطرف می شود یا نه اگر عیب برطرف نشد حتما به نمایندگی سامسونگ مراجعه کن چون ممکنه این عیب برطرف کردنی نباشد و تلوزیون شما باید تعویض شود

پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون

پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون

پیدا کردن عیوب تلویزیون-پیدا کردن عیوب تلویزیون

باعضو شدن در گروه پی سی 21 تجارب خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید

گروه همکاری در تعمیر تلویزیون  pc21

دانلود ایتا برای کامپیوتر و اندرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار