google-site-verification=JzeiPoAiuNQXJPCmlDV7cDXBM571JmQYu5nkhw5nxMY

آموزش ساخت مدارات میکروکنترلر avr

 آموزش ساخت مدارات میکروکنترلر avr

 

 آموزش ساخت مدارات میکروکنترلر avr-AVR در سال 1996 توسط Atmel Corporation توسعه یافت. معماری AVR توسط Alf-Egil Bogen و Vegard Wollan توسعه داده شده است. AVR نام خود را از توسعه دهندگان خود گرفته است و مخفف Alf-Egil Bogen Vegard Wollan RISC microcontroller است که به عنوان Advanced Virtual RISC نیز شناخته می شود.

AT90S8515 اولین میکروکنترلر مبتنی بر معماری AVR بود، اما اولین میکروکنترلری که وارد بازار تجاری شد AT90S1200 در سال 1997 بود. میکروکنترلرهای AVR در سه دسته موجود هستند: 1. TinyAVR – حافظه کمتر، اندازه کوچک، فقط برای برنامه های ساده تر مناسب است 2. MegaAVR – اینها محبوب ترین ها هستند که حافظه خوبی دارند (تا 256 کیلوبایت)، تعداد تجهیزات جانبی داخلی بیشتری دارند و برای برنامه های متوسط تا پیچیده مناسب هستند.

3. XmegaAVR – به صورت تجاری برای برنامه های پیچیده استفاده می شود که به حافظه برنامه بزرگ و سرعت بالا نیاز دارند. جدول زیر سری میکروکنترلرهای AVR فوق را با هم مقایسه می کند:

در این آموزش شما با انواع قطعات الکترونیک که در مدارات میکروکنترلر کاربرد دارد آشنا می شوی و نحوه کار کرد هریک و همچنین آموزش برنامه نویسی میکروکنترلر ها را با زبان c فرامی گیرید.

همچنین آموزش طراحی شبیه سازی مدارات الکترونیک و میکروکنترلر را با نرم افزار پرتئوس را نیز فرا می گیرید  در این آموزش همچنین با راه اندازی اواع سون سگمنت و کلید های فشاری مینیاتوری و قطعات دیگر مرتبط با میکروکنترلر اشنا می شوید  باشد که مورد توجه شما قرار گیرد

برای باز کردن این فایل که در پایین می توانید دانلودکنید نیاز به نصب نرم افزار اکروبات رید می باشد که می توانید آن را از اینترنت دانلود کنید

 

 

 

 

 

 آموزش ساخت مدارات میکروکنترلر avr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود pdf این آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار