google-site-verification=JzeiPoAiuNQXJPCmlDV7cDXBM571JmQYu5nkhw5nxMY

زنگ تلفن با um66

زنگ تلفن با um66

زنگ تلفن با um66-زنگ معمولی تلفن، گاهی اوقات (مخصوصاً در طول شب که نمی‌خواهد مزاحم شود)، کاملاً آزاردهنده به نظر می‌رسد.

مداری که در اینجا نشان داده شده است، صدای زنگ بلند را به آهنگی ملایم و دلنشین تبدیل می کند. حلقه ورودی توسط ترانزیستور T1 و اجزای سیمی در اطراف آن شناسایی می شود.

در صورت عدم وجود ولتاژ زنگ، ترانزیستور T1 قطع می شود در حالی که ترانزیستور T2 بایاس به جلو است زیرا مقاومت R2 به ریل های تغذیه مثبت باز می گردد.

در نتیجه کلکتور ترانزیستور T2 در پتانسیل نزدیک به زمین قرار دارد و بنابراین IC1 (UM66) خاموش است. همچنین خازن C2 با پتانسیل کمی مثبت شارژ می شود.

در طول نیمه مثبت ولتاژ زنگ، دیود D1 ترانزیستور T1 را به سمت جلو بایاس می کند و خازن C2 را به سرعت به پتانسیل نزدیک به زمین تخلیه می کند

و ترانزیستور T2 را قطع می کند که به نوبه خود باعث بایاس شدن IC1 به جلو می شود و سیگنال موسیقی به پایه ترانزیستور T3 اعمال می شود.

اسپیکر را به حرکت در می آورد. در طول نیمه منفی ولتاژ زنگ، خازن C2 نمی تواند به سرعت از طریق مقاومت R2 شارژ شود و از این رو ترانزیستور T2 در طول بازه زنگ قطع می شود.

بنابراین نت ملایم موسیقی در بلندگو همزمان با سیگنال زنگ به صدا در می آید. وقتی گوشی از روی پایه بلند می شود، ولتاژ زنگ دیگر در دسترس نیست و از این رو نت ملایم موسیقی خاموش می شود.

اموزش ساخت زنگ تلفن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار