google-site-verification=JzeiPoAiuNQXJPCmlDV7cDXBM571JmQYu5nkhw5nxMY

راه اندازی سنسور pir

راه اندازی سنسور pir

راه اندازی سنسور pir-مدار هشدار دهنده حرکت با سنسور PIR آخرین به روز رسانی در: 17 ژوئیه 2022 توسط Apichet Garaipoom شما یک منطقه خصوصی دارید،

درست است؟ اگر این مدار هشدار دهنده حرکت را دارید. باعث کاهش نگرانی شما خواهد شد. تصور کنید یک خرس بزرگ به پشت خانه شما می آید.

سپس، هشدار آژیر. خرس بزرگ شوکه شده و فرار می کند. شما و خانواده تان در امان هستید. عالیه؟ می دانم که دوست داری مدارهای ساده را نشان دهم.

 

شما می توانید آسان انجام دهید. این مدار یک تکه کیک برای شماست. اصل اساسی، زمانی که یک انسان یا حیوان خونگرم به شعاع حدود 3 تا 5 متر می رسد.

این مدار تشعشعات مادون قرمز مدار آنها را تشخیص می دهد و زنگ هشدار می فرستد. نمودار مدار را در زیر ببینید. هنگامی که سیگنالی از ماژول سنسور PIR مادون قرمز به مدار می رسد.

اوج ولتاژ 3 ولت است. سپس، این ولتاژ از طریق محدود کردن جریان R1 برای ترانزیستور به پایه Q1 جریان می یابد. اکنون Q1 اجرا می شود،

 

جریان می تواند از 12 ولت به سیم پیچ رله جریان یابد. RY1 کنتاکت C را به NC می کشد. بعد، هشدار آژیر با صدای بلندتر. در همان زمان، LED روشن می شود.

زیرا مقداری جریان از امیتر Q1 به LED می رسد. و R2 جریان را به LED1 محدود می کند. ما می خواهیم از یک مدار ارزان قیمت استفاده کنیم.

بنابراین، ما از C1 و D1 برای استفاده از زمان تاخیر هشدار آژیر برای 20 ثانیه استفاده می کنیم. برای S1-سوئیچ روشن و خاموش مدار رله. وقتی می خواهید آژیر را ببندید.

 

همچنین می توانید به جای S1 از ریموت کنترل استفاده کنید. هنگامی که سنسور PIR اجرا می شود، سیگنال بسیار کوتاهی می دهد.

باید این ولتاژ را با یک خازن حفظ کنیم. و Diode-D1 از ولتاژ تخلیه C1 محافظت می کند، نه معکوس به سنسور PIR. همچنین در یک سیگنال خروجی سنسور PIR فرم AC با ولتاژ منفی است.

بنابراین، یکسو کننده های دیود به مثبت فقط می توانند به ماشه ترانزیستور بیایند. خوب است. اکنون ما یک ماژول هوشمند داریم. داخلش حالت تاخیر داره.

 

اما ممکن است کمی گران باشد. ما باید از یک منبع تغذیه خوب در 12 ولت استفاده کنیم. اگرچه، ماژول دارای یک منبع تنظیم شده در داخل است.

اما ممکن است کسی آن را نداشته باشد. باتری 12 ولت انتخاب خوبی است. سنسور PIR چیست؟ زیر را ببینید!

طریق دستگاه ادغام نوری به “Pyro Electric” در داخل. آنها انرژی گرمایی اشعه مادون قرمز را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند.

 

اگرچه، کمی مادون قرمز، PIR همچنین می تواند امواج مادون قرمز و دما را تشخیص دهد. سازنده یک ماژول سنسور حرکت PIR ایجاد می کند.

آنها نوعی حسگر هستند که برای تشخیص تشعشعات مادون قرمز ناشی از حرکات انسان یا حیوانات استفاده می شود.

باعث می شود، ما می توانیم از سنسور PIR در بسیاری از برنامه ها استفاده کنیم. به عنوان مثال، برای تشخیص حرکت یک ارگانیسم یا تشخیص نفوذ در کار امنیتی.

 

ممکن است این موارد را نیز دوست داشته باشید: من سعی می کنم این مدار را تا حد امکان آسان کنم. همه چیز ممکن است به اندازه صد در صد خوب نباشد.

بسیاری از دوستان این مدار را تست می کنند. خوب کار می کند. حسن بساری گفت. من این مدار را برای مینی پروژه ترم 4 خود با موفقیت ساختم…

لطفاً به موارد زیر توجه کنید تا کار کند… از خازن C1 استفاده نکنید زیرا باعث تاخیر در فعال شدن رله می شود

 

برای عملکرد بهتر از رله 6 ولت استفاده کنید بهتر است برای ولتاژ ورودی از یکسوساز 12 ولت 1 آمپر استفاده کنیم

 

راه اندازی سنسور pir

 

 

راه اندازی سنسور pir

لیست قطعات

 1. 1-Q1: BC337, 0.6A 50V NPN transistor
 2. 2-D1: 1N4148, 75V 150mA Diode
 3. 3-D2: 1N4007, 1000V 1A Diode
 4. 4-R1: 1.2K to 2.2K, 0.25W Resistor
 5. 5-R2: 1K, 0.25W Resistor
 6. 6-LED1: LED, Red 3mm LED
 7. 7-C1; 220uF 25V, Electrolytic capacitor
 8. 8-RY1: Relay, 6V to 9V coil
 9. 9-PIR-Sensor:
 10. 10-Siren 12V
 11. 11-12V DC power supply at more 1A. For example 12V battery or AC adapter.
 12. Universal PCB and more parts

 

 

مورد مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار