google-site-verification=JzeiPoAiuNQXJPCmlDV7cDXBM571JmQYu5nkhw5nxMY

دانلود نرم افزار arduino

دانلود نرم افزار arduino

دانلود نرم افزار arduino-آردوینو (/ɑːrˈdwiːnoʊ/) یک شرکت سخت افزار و نرم افزار منبع باز، پروژه و جامعه کاربری است

که میکروکنترلرهای تک بردی و کیت های میکروکنترلر را برای ساخت دستگاه های دیجیتال طراحی و تولید می کند. محصولات سخت‌افزاری آن تحت مجوز CC BY-SA مجوز دارند،

در حالی که نرم‌افزار تحت مجوز GNU Lesser General Public License (LGPL) یا GNU General Public License (GPL)،[1] مجوز ساخت بردهای آردوینو و توزیع نرم‌افزار توسط هر کسی.

بردهای آردوینو به صورت تجاری از وب سایت رسمی یا از طریق توزیع کنندگان مجاز در دسترس هستند.[2] در طراحی برد آردوینو از انواع ریزپردازنده ها و کنترلرها استفاده می شود.

بردها مجهز به مجموعه‌ای از پین‌های ورودی/خروجی دیجیتال و آنالوگ (I/O) هستند که ممکن است به بردهای توسعه مختلف (“شیلد”) یا تخته‌های پخت (برای نمونه‌سازی اولیه) و مدارهای دیگر متصل شوند.

این بردها دارای رابط های ارتباطی سریال، از جمله گذرگاه سریال جهانی (USB) در برخی مدل ها هستند که برای بارگذاری برنامه ها نیز استفاده می شود.

میکروکنترلرها را می‌توان با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی C و C++، با استفاده از یک API استاندارد که به نام زبان برنامه‌نویسی آردوینو نیز شناخته می‌شود،

برنامه‌ریزی کرد که از زبان پردازش الهام گرفته شده و با نسخه اصلاح شده Processing IDE استفاده می‌شود. پروژه آردوینو علاوه بر استفاده از زنجیره های ابزار کامپایلر سنتی،

یک محیط توسعه یکپارچه (IDE) و یک ابزار خط فرمان توسعه یافته در Go را فراهم می کند.

دانلود نرم افزار arduino

پروژه آردوینو در سال 2005 به عنوان ابزاری برای دانش‌آموزان در موسسه طراحی تعامل Ivrea، ایتالیا، [3] با هدف ارائه راهی کم‌هزینه و آسان برای تازه‌کاران

و حرفه‌ای‌ها برای ایجاد دستگاه‌هایی که با محیطشان با استفاده از حسگرها و محرک‌ها تعامل دارند،

آغاز شد. نمونه‌های متداول چنین دستگاه‌هایی که برای علاقه‌مندان مبتدی در نظر گرفته شده‌اند شامل ربات‌های ساده، ترموستات‌ها و آشکارسازهای حرکتی است.

نام آردوینو از یک بار در Ivrea ایتالیا گرفته شده است، جایی که برخی از بنیانگذاران این پروژه در گذشته با هم ملاقات می کردند.

این بار به افتخار آردوین از ایورا نامگذاری شده است که شاهزاده مارس ایورا و پادشاه ایتالیا از سال 1002 بود.

نرم افزار  آردوینو یک نرم افزار مدیریت و برنامه نویسی بردهای arduino می باشد.

این برنامه با متن باز طراحی شده است که می توان هربرنامه ای را با زبان برنامه نویسی c درون آن نوشت و یا ویرایش نمود .

ماژول آدرینو و بواسطه داشتن میکروکنترلهایatmegaxx و داشتن خروجی و  ورودی های متعدد  قابلیت راه اندازی اکثریت سنسورهای الکترونیکی موجود در بازار دارا می باشد.

همانند دما- رطوبت -نور -وزن -و راه اندازی قطعاتی همانند رله  سون سگمنت لودسل ماژول hx711 ودیگر قعطات الکترونیکی

ورودی این برد به قسمت usb کامپیوتر وصل می شود  با این برد می توان بجای پروگرامر  میکروکنترلرهای avr را برنامه ریزی نمود.

همچنین با اضافه نمودن 3عدد درایور و استپ موتور می توان cnc ساخت

درضمن با برنامه bascom avr هم می توان باری بردهای آردینو برنامه نوشب

دانلود نرم افزار arduino

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار