google-site-verification=JzeiPoAiuNQXJPCmlDV7cDXBM571JmQYu5nkhw5nxMY

آداپتور 5ولت 1 آمپر بدون ترانس

آداپتور 5ولت 1 آمپر بدون ترانس

آداپتور 5ولت 1 آمپر بدون ترانس-  سری LM2595 از رگولاتورهای سوئیچینگ باک، مدارهای مجتمع یکپارچه هستند که تمام عملکردهای فعال یک رگولاتور سوئیچینگ گام به گام (باک) را فراهم می کند،

که قادر به هدایت بار 1 آمپر با تنظیم خط و بار عالی است. این رگولاتورهای سوئیچینگ باک که به حداقل تعداد اجزای خارجی نیاز دارند، برای استفاده ساده هستند. و شامل جبران فرکانس داخلی و یک نوسانگر فرکانس ثابت هستند.

سری LM2595 در فرکانس سوئیچینگ 150 کیلوهرتز کار می کند، بنابراین به اجزای فیلتر با اندازه کوچکتر از آنچه که با تنظیم کننده های سوئیچینگ فرکانس پایین تر نیاز است، اجازه می دهد.

در بسته بندی استاندارد 5 لید TO-220 با چندین گزینه مختلف خم شدن سرب و بسته نصب سطحی 5 لید D2PAK موجود است. یک سری استاندارد از سلف ها از چندین سازنده مختلف در دسترس هستند که برای استفاده با سری LM2595 بهینه شده اند. این ویژگی طراحی منابع تغذیه حالت سوئیچ را تا حد زیادی ساده می کند.

سایر ویژگی ها عبارتند از تلرانس تضمینی +/-4٪ در ولتاژ خروجی تحت شرایط ولتاژ ورودی و بار خروجی مشخص و +/-15٪ در فرکانس نوسانگر.

خاموش کردن خارجی شامل جریان استندبای 80 µA است. ویژگی های خود حفاظتی شامل محدودیت جریان کاهنده فرکانس دو مرحله ای برای کلید خروجی و خاموش شدن بیش از حد دما برای محافظت کامل در شرایط خطا است. LM2596 را برای 3.0A و LM2594 را برای 0.5A ببینید.

در این مدار ولتاژ 220 ولت بعد از یکسوسازی توسط 4 عدد دیود تسط آی سی LM2595 دیود زنر 39 ولت ترانزیستور BC547 و ترانزیستور موسفت IRF732  سلف 100 میکروهانری و2عدد خازن  در خروجی  ولتاژ 5 ولت با 1 آمپر جریان برای شما فراهم می کندتوجه داشته باشید مدار ایزوله نیست و نمی توان از آن بعنوان منبع آزمایشگاهی  که مرتب در در حالت لمس مدار  یا تماس با دست می باشد استفاده نمود

پس از این مبع تغذیه در مدارات ثابت از آن استفاده کنید

مدار را درون جعبه در کنار مدار مصرف کنند قرار دهید

اگر صاحب سایت یا وبلاگ هستید واین صفحه را پسندید   آن را لینک کنید با تشکر

برای یک سو ساز ورودی می توانید از 4 عدد دیود 1n4007  استفاده نمایید

آداپتور 5ولت 1 آمپر بدون ترانس

 

مدار تغذیه 9 ولت بدون ترانس

نقشه آداپتور 5ولت 1آمپر بدون ترانس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمار